Rezervácia
x

Adventure minigolf

Adventure minigolf je obľúbeným rekreačným i profesionálnym športom – ale predovšetkým rodinnou zábavou, ktorá má svoje korene v Severnej Ameriky. Adventure golf je určitým hybridom medzi golfom a mini-golfom a jednáa sa v podstate o klasický golf zmenšený do veľkosti minigolfových dráh. Zároveň je aj náučnou formou zoznámenia sa so zvieratkami žijúcimi v tomto regióne, napr. jeleň, medveď, líška, kamzík, svišť... Môžu ho hrať jednotlivci alebo skupiny hráčov. Cieľom hry je podobne ako pri golfe dopraviť loptičku v čo najmenšom počte úderov do jamky. Víťazom sa stáva hráč s najmenším súčtom úderov na všetkých jamkách.


Ako vyzerá ihrisko adventure minigolfu?

Ihrisko tvorí 9 jamiek s dráhami pokrytými umelou golfovou trávou. Hráč sa rovnako ako pri klasickom golfe pohybuje priamo po ihrisku. Ihrisko adventure minigolfu napodobuje prírodný terén – nájdete tu rôzne terénne nerovnosti, predely a vyvýšeniny, kamene a rôzne iné prekážky, ktoré sa čo najviac podobajú skutočnému terénu, ktorý musí hráč pri klasickom golfe prekonávať.


Čo potrebujete ku hre?

Vybavenie pre adventure minigolf je podobné ako pri golfe. Hrá sa golfovými palicami (Putter) alebo minigolfovými kladivkami s golfovou loptičkou. Toto vybavenie Vám požičiame u nás vo Wellness Penzióne*** Strachan.